A. i K. Wojtas

Witamy na stronie Gospodarstwa Rolno-Ogrodniczego A. i K. Wojtas

Jeżeli zamierzacie Państwo wzbogacić Wasze roślinne otoczenie, mamy przyjemność zaprezentować i zaproponować rośliny ogrodowe naszej produkcji. Ostatnio ogrodnictwo traktujemy raczej hobbystycznie – z racji wieku i braku perspektyw rozwojowych. Ale dlatego staramy się zachować stabilne i sprawdzone formy dbałości o rośliny; po przesadzeniu na stałe miejsce zachowają, a nawet poprawią swoje walory – nie są hodowane „na sprzedaż”, a tak jak dla siebie.

Znaczną część naszej produkcji stanowią byliny, a w szczególności te, które przy dużych walorach dekoracyjnych, mają małe wymagania. Hasło jakie nam przyświeca brzmi - posadź i zapomnij - rośliny i tak się przyjmą.

Ostatnio (zapotrzebowanie) zwiększyliśmy produkcję rozsad warzyw i ziół. Dbamy o zarówno jakość roślin jak i dobór odmian gwarantujących dobre plony – dotyczy to zwłaszcza pomidorów, których mamy ponad 20 odmian; wszystkie przeszły testowanie w warunkach i tunelowych, i polowych.

Sprzedaż prowadzimy w domu - w sezonie praktycznie cały czas; warto się jednak umówić na wizytę, gdyż bywa, że dostarczamy rośliny do sklepów i można nas nie zastać. Ceny niższe niż w sklepach, a przy większych zakupach udzielamy rabatu. Większe zamówienia w rejonie Warszawy (do 100 km) możemy dostarczyć własnym transportem. Nasze rośliny dostępne są również w wybranych sklepach na terenie Warszawy, ale też w rejonie Lublina (Kurów, kilka sklepów w Lublinie).

Płatność gotówkowa – nie ma sensu tworzyć systemu płatności kartą przy tak małej produkcji i obrocie. Koronawirus ma u nas zakaz wstępu – stosujemy dobre i sprawdzone metody dezynfekcji znane już w starożytności. (Planowaliśmy robić to byczym moczem, ale nie udało się nam znaleźć w okolicy czynnego byka – chwilowo , zastępczo będzie to jakiś płyn dezynfekcyjny. Jednak wykluczam opisywaną i sławioną cytryńcówkę – tę można stosować tylko do odkażeń wewnętrznych).